Start
WESOŁYCH ŚWIĄT

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
to okres refleksji, spokoju, wspomnień,
odpoczynku i spotkań w gronie najbliższych.
Niech będzie to czas radosny i szczęśliwy.
Niech Nowy Rok będzie lepszy od mijającego
i przyniesie każdemu z Państwa wiele radości.

Image

 
Zwiększanie zasobów zieleni w Poznaniu
Poszukiwanie przestrzeni do zwiększanie zasobów zieleni w Poznaniu więcej informacji w piśmie i załączniku
 
Program ochrony środowiska dla Miasta Poznania na lata 2013-2016

Program ochrony środowiska dla Miasta Poznania na lata 2013-2016 z perspektywą do 2020 roku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Programu ochrony środowiska dla miasta Poznania na lata 2013-2016 z perspektywą do 2020 roku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Raport z przeprowadzonych badań jest dostępny na www.poznan.pl/konsultujemy w zakładce "Plan Transportowy Aglomeracji Poznańskiej"
 
Więcej informacji o projekcie na www.plantap.pl 

 
Uroczystości Patriotyczne 11 listopada 2013

Szanowni Państwo Mieszkańcy Jeżyc

W imieniu Rady i Zarządu Osiedla Jeżyce serdecznie zapraszamy na uroczystość patriotyczno – religijną, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2013 roku o godzinie 12.00 pod Pomnikiem Wdzięczności na  Zabytkowym Cmentarzu  Jeżyckim  przy  ul. Nowina.


                Z  poważaniem

Przewodnicząca Zarządu        Przewodnicząca Rady
Osiedla Jeżyce                         Osiedla Jeżyce
Krystyna Trojanowicz              Anna Sarbak

 

 

Czytaj całość
 
Badania naukowe na temat jakości życia mieszkańców Poznania

Rozpoczęły się badania naukowe na temat jakości życia mieszkańców Poznania

25 września rozpoczęło się w Poznaniu szeroko zakrojone badanie jakości życia mieszkańców miasta prowadzone przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem badania jest odpowiedź na pytanie w jaki sposób rozmieszczenie zieleni miejskiej i struktura zabudowy wpływa na zdrowie, szczęście i satysfakcję mieszkańców. Naukowcy przyglądają się także miejscom i sposobom spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Poznania oraz najczęściej wybieranym przez nich środkom transportu. Badanie potrwa do 30 października.
Jakość życia w mieście

Czytaj całość
 
Poznań będzie chroniony przed hałasem
Co więcej - każdy poznaniak będzie mógł w tym pomóc! Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania ogłosił bowiem konsultacje społeczne w sprawie dokumentu, nad którym pracuje, o nazwie: "Program ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Poznania".
Czytaj całość
 
Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Poznania

Miasto Poznań przystąpiło do IV edycji konkursu Zdrowa Gmina, organizowanego przez Polską Unię Onkologii. Celem konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne, ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych, a w szczególności: mammografię, cytologię i kolonoskopię. czytaj więcej

 Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Wielkopolsce - adresy ośrodków

 Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Poznaniu czytaj więcej

 Program Badań Przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego czytaj więcej


 
SeniorWFormie w październiku - taniec

 W sobotę 28 września o godzinie 12.00 na Starym Rynku  Centrum Inicjatyw Senioralnych zorganizowało już trzecią edycję imprezy "Senioralni. Poznań". Zapraszamy do zapoznania się z październikowym programem wydarzeń oraz relacją z inauguracji.

Program do pobrania (pdf) - POBIERZ

W ramach kampanii SeniorWFormie co miesiąc promujemy inną dyscyplinę sportową przyjazną dla seniora, publikując informacje dotyczące samej aktywności wraz ze wskazówkami, gdzie w mieście można z takiej oferty skorzystać.

 Tango, Zumba, a może terapia tańcem? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na http://centrumis.pl/seniorwformie_taniec.html

 Październikowe warsztaty w Centrum  czytaj


 

 
Spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z mieszkańcami Osiedla Jeżyce
W piątek 27 września br., o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego 54/56 odbędzie się spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z mieszkańcami Osiedla Jeżyce. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
 
Lecą liście z drzew
Informujemy, że 23 września 2013 roku rozpocznie się coroczna akcja zbierania liści z pasa drogowego. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu od dziesięciu lat pomaga właścicielom i administratorom nieruchomości przylegających do pasa drogowego w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Dostarczamy puste i odbieramy wypełnione liśćmi worki. Podobnie jak w ubiegłych latach rozdajemy specjalny typ worków: przeźroczystych, oznaczonych napisem „ZDM – liście zebrane z ulicy”. Informujemy, że wyłącznie takie worki będą przyjmowane na składowisku odpadów. Dlatego tak ważne jest to żeby do worków trafiały wyłącznie liście. Informujemy również, że nie będą odbierane worki z innymi odpadami, z liśćmi z ogródków, działek.
Zgodnie z art. 5, pkt 1, ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 21, 228), oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki należy do obowiązków właściciela nieruchomości.
Czytaj całość
 
II etap konsultacji społecznych
II etap konsultacji społecznych dot. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
”Jeżyce - Północ” w Poznaniu

 
Czytaj całość
 
IV Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych
14 września 2013 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na plac Wolności, na którym wspólnie będziemy świętować IV Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 402


^
^


Sponsor strony
Serwis internetowy zapewnia
HORYZONT Technologie Internetowe
http://www.horyzont.net/

Horyzont
Miejski Program Rewitalizacji
Miejski Program Rewitalizacji
Jeżyce na Facebooku
Sondy
Czy uważasz, że powinno się objąć Jeżyce strefą parkingową (do ul. Kraszewskiego)?
 
na co powinny być przeznaczone pomieszczenia Domu Tramwajarza?
 
Nowości
Popularne
Już 4 października Gratowóz przejedzie i zbierze śmieci z Jeżyc - więcej na stronach miasta www.poznan.pl

Z okazji trzecich urodzin gratowozu zorganizowany jest konkurs dla najmłodszych Poznaniaków. Szczegóły na www.odpady.poznan.pl - na której znajduje się obrazek gratowozu, dzieci muszą go wydrukować i wypełnić odpadami, które zbiera gratowóz i do 30 września dostarczyć obrazek na gratowisko ul. 28 Czerwca 1956r nr 284 i odebrać ekonagrodę. Polecamy!
 
Reklama
Ostatnie 5 ogłoszeń