Start
Poznań będzie chroniony przed hałasem
Co więcej - każdy poznaniak będzie mógł w tym pomóc! Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania ogłosił bowiem konsultacje społeczne w sprawie dokumentu, nad którym pracuje, o nazwie: "Program ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Poznania".
Czytaj całość
 
Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców Poznania

Miasto Poznań przystąpiło do IV edycji konkursu Zdrowa Gmina, organizowanego przez Polską Unię Onkologii. Celem konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne, ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych, a w szczególności: mammografię, cytologię i kolonoskopię. czytaj więcej

 Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Wielkopolsce - adresy ośrodków

 Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Poznaniu czytaj więcej

 Program Badań Przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego czytaj więcej


 
SeniorWFormie w październiku - taniec

 W sobotę 28 września o godzinie 12.00 na Starym Rynku  Centrum Inicjatyw Senioralnych zorganizowało już trzecią edycję imprezy "Senioralni. Poznań". Zapraszamy do zapoznania się z październikowym programem wydarzeń oraz relacją z inauguracji.

Program do pobrania (pdf) - POBIERZ

W ramach kampanii SeniorWFormie co miesiąc promujemy inną dyscyplinę sportową przyjazną dla seniora, publikując informacje dotyczące samej aktywności wraz ze wskazówkami, gdzie w mieście można z takiej oferty skorzystać.

 Tango, Zumba, a może terapia tańcem? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na http://centrumis.pl/seniorwformie_taniec.html

 Październikowe warsztaty w Centrum  czytaj


 

 
Spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z mieszkańcami Osiedla Jeżyce
W piątek 27 września br., o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego 54/56 odbędzie się spotkanie Prezydenta Miasta Poznania z mieszkańcami Osiedla Jeżyce. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
 
Lecą liście z drzew
Informujemy, że 23 września 2013 roku rozpocznie się coroczna akcja zbierania liści z pasa drogowego. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu od dziesięciu lat pomaga właścicielom i administratorom nieruchomości przylegających do pasa drogowego w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Dostarczamy puste i odbieramy wypełnione liśćmi worki. Podobnie jak w ubiegłych latach rozdajemy specjalny typ worków: przeźroczystych, oznaczonych napisem „ZDM – liście zebrane z ulicy”. Informujemy, że wyłącznie takie worki będą przyjmowane na składowisku odpadów. Dlatego tak ważne jest to żeby do worków trafiały wyłącznie liście. Informujemy również, że nie będą odbierane worki z innymi odpadami, z liśćmi z ogródków, działek.
Zgodnie z art. 5, pkt 1, ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 21, 228), oczyszczenie nawierzchni chodników położonych bezpośrednio przy granicy działki należy do obowiązków właściciela nieruchomości.
Czytaj całość
 
II etap konsultacji społecznych
II etap konsultacji społecznych dot. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
”Jeżyce - Północ” w Poznaniu

 
Czytaj całość
 
IV Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych
14 września 2013 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na plac Wolności, na którym wspólnie będziemy świętować IV Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.
Czytaj całość
 
Konkurs Zdrowa Gmina

Konkurs Zdrowa Gmina – po raz czwarty wspiera walkę o zdrowie, po raz pierwszy angażuje całą Polskę.


Konkurs Zdrowa Gmina realizowany jest w Polsce od 2009 roku. Każdorazowo jego cel pozostaje niezmienny – zakłada pracę nad zwiększeniem liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych,
tj. na: mammografię, cytologię i kolonoskopię. Wszystkie promowane w Konkursie procedury wykonywane są bezpłatnie w placówkach współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia i Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych.

 Więcej informacji o konkursie i o bezpłatnych badaniach profilaktycznych

 
Plan miasta i wyszukiwarka lokalu wyborczego

Plan miasta i wyszukiwarka lokalu wyborczego - zmiany związane z nowym podziałem Miasta na okręgi wyborcze i stałe obwody głosowania

 
Plan Miasta zamieszczony na stronie www.poznan.pl (http://www.poznan.pl/mim/plan/) został dostosowany do nowego podziału Miasta na okręgi wyborcze i stałe obwody głosowania. Ponadto wprowadzono istotne zmiany w funkcjonalności umożliwiającej wyszukanie lokalu wyborczego na planie. Pojawiła się między innymi możliwość obejrzenia zdjęć lokalu, a także sprawdzenia innych lokali wyborczych znajdujących się w pobliżu.

PLAN MIASTA

 
Poznańskie Święto Plonów


W dniu 31 sierpnia 2013r. o godz. 13:00 mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej rozpoczną się tegoroczne uroczystości. Po eucharystii  przejdzie korowód dożynkowy do Parku Wilsona gdzie odbędzie się dalsza część wydarzenia.  Przygotowano liczne atrakcje: konkursy i pokazy edukacyjne, występy zespołów tanecznych, instrumentalnych i wokalnych, a także wystawy.
Organizatorami „Święta Plonów” są Miasto Poznań i Miejski Związek Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu.


Czytaj całość
 
Konsultacje w sprawie parkowanie na Jeżycach

Od 9 do 13 sierpnia potrwają konsultacje społeczne w sprawie strefy płatnego parkowania na Jeżycach.
Konsultacje społeczne rozpoczną się 9, a potrwają do 13 sierpnia i będą się odbywały w czterech etapach. 9, 10 12 i 13 sierpnia na chętnych będą czekały dwuosobowe zespoły ankieterów w specjalnie przygotowanych i oznakowanych punktach: przy rynku Jeżyckim, przy moście Teatralnym i przy placu Asnyka. Punkty będą działały codziennie od godz. 09.00, w piątek - do g.16.00, w sobotę - do godz. 14.00 oraz w pon. i wtorek - do g. 18.00.

 

Czytaj całość
 
Bezpłatne Półkolonie
Rada Osiedla Jeżyce przy współpracy z Fundacją Restart organizuje:

Sierpniowe półkolonie
„Wakacyjne swawole”
 
 
 
II etapie konsultacji społecznych

Konsultacje dotyczące studium zagospodarowania przestrzennego Poznania

Zapraszamy mieszkańców do udziału w II etapie konsultacji społecznych dotyczących Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w polityce przestrzennej miasta Poznania.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 396


^
^


Sponsor strony
Serwis internetowy zapewnia
HORYZONT Technologie Internetowe
http://www.horyzont.net/

Horyzont
Miejski Program Rewitalizacji
Miejski Program Rewitalizacji
Jeżyce na Facebooku
Sondy
Czy uważasz, że powinno się objąć Jeżyce strefą parkingową (do ul. Kraszewskiego)?
 
na co powinny być przeznaczone pomieszczenia Domu Tramwajarza?
 
Nowości
Popularne
Zapraszamy do ściągania nowych numerów "Naszych Jeżyc"
 
Reklama
Ostatnie 5 ogłoszeń